Perioada de înscrieri pentru acest curs a expirat! Cursul nu mai acceptă înscrieri!
Bacau, 21 Martie 2023, Wokshop perfectionare
BACĂU, duminică, 19 martie 2023, ora: 10:00
Sediul Reflexo Vital, Blvd. Alexandru cel Bun, Nr. 8
![](https://scoala-masaj.ro/wp-content/uploads/2023/02/WhatsApp-Image-2023-01-14-at-16.31.581-300x300.jpg)
![](https://scoala-masaj.ro/wp-content/uploads/2023/02/WhatsApp-Image-2023-01-14-at-16.31.581-768x768.jpg)
DATE PRELIMINARE
CE ÎNVĂȚ?
Masaj cu pietre vulcanice
![](https://scoala-masaj.ro/wp-content/uploads/2023/03/w03911-1024x576.jpg)
- noțiuni introductive în arta masajului
- noțiuni introductive piatre vulcanice
- beneficiile masajului cu pietre de bambus
- canalele energetice ale corpului uman (chakre)
- compoziția pietrelor vulcanice și beneficiile fiecărui tip de compoziție
- tehnici de masaj cu pietrele vulcanice
- contraindicații și efecte secundare
Obiective urmărite
- dezvoltarea unor tehnici noi de masaj
- exerciții practice pentru aplicarea tehnicilor de masaj cu pietre vulcanice
- îmbogățirea cunoștiințelor maseurului și obținerea unor noi competemțe
- relaxarea mușchilor și îmbunătățirea circulației sanguine
- reducerea stresului și anxietății, îmbunătățirea somnului și stimularea sistemului imunitar
- ameliorarea durerilor de spate, durerilor de cap și durerilor menstruale
- îmbunătățirea stării generale de sănătate și bunăstare fizică și mentală a clientului, prin intermediul relaxării musculare și stimulării circulației sanguine
Masajul cu bețe de bambus
![](https://scoala-masaj.ro/wp-content/uploads/2023/03/bambusmassage-anwendung11.jpg)
Beneficiile cursului de masaj cu bețe de bambus:
- Relaxarea mușchilor – bețele de bambus sunt utilizate pentru a aplica presiune pe mușchii tensionați și a îmbunătăți circulația sângelui. Aceasta poate ajuta la relaxarea mușchilor și la ameliorarea durerii.
- Stimularea circulației sanguine – prin aplicarea presiunii pe corp cu bețele de bambus, se poate îmbunătăți circulația sângelui și oxigenarea țesuturilor.
- Eliminarea toxinelor – masajul cu bețe de bambus poate ajuta la eliminarea toxinelor din corp prin stimularea sistemului limfatic.
- Reducerea stresului și a anxietății – masajul cu bețe de bambus poate ajuta la reducerea stresului și anxietății prin reducerea tensiunii musculare și inducerea unei stări de relaxare.
- Îmbunătățirea aspectului pielii – masajul cu bețe de bambus poate ajuta la îmbunătățirea aspectului pielii prin stimularea circulației sanguine și a producției de colagen.
Obiectivele cursului de masaj cu bețe de bambus:
- Învățarea tehnicilor de masaj cu bețe de bambus – cursul de masaj cu bețe de bambus îi învață pe practicanți cum să folosească bețele de bambus pentru a efectua masajul.
- Dezvoltarea abilităților de masaj – cursul de masaj cu bețe de bambus ajută practicanții să își dezvolte abilitățile de masaj și să dobândească încredere în propriile capacități.
- Înțelegerea beneficiilor și contraindicațiilor masajului cu bețe de bambus – cursul de masaj cu bețe de bambus îi învață pe practicanți despre beneficiile și contraindicațiile acestui tip de masaj pentru a putea oferi servicii sigure și eficiente clienților.
- Creșterea afacerii – cursul de masaj cu bețe de bambus poate ajuta practicanții să își crească afacerea prin oferirea unui serviciu unic și inovativ clienților.
Masajul la birou (chair massage)
![](https://scoala-masaj.ro/wp-content/uploads/2023/03/CHAIRMASSAGE1.jpg)
Cursul de masaj pe scaunul de birou este o formă de terapie corporală care se concentrează pe zonele de tensiune și stres din zona gâtului, spatelui, brațelor și umerilor, utilizând o tehnologie specială de masaj pe scaunul de birou. Acest tip de masaj are o serie de beneficii și obiective.
Beneficiile cursului de masaj pe scaunul de birou:
- Relaxarea mușchilor – masajul pe scaunul de birou se concentrează pe zonele de tensiune din zona gâtului, spatelui, brațelor și umerilor. Aceasta poate ajuta la relaxarea mușchilor și la ameliorarea durerii.
- Stimularea circulației sanguine – prin aplicarea presiunii pe corp cu ajutorul scaunului special de masaj, se poate îmbunătăți circulația sângelui și oxigenarea țesuturilor.
- Eliminarea toxinelor – masajul pe scaunul de birou poate ajuta la eliminarea toxinelor din corp prin stimularea sistemului limfatic.
- Reducerea stresului și a anxietății – masajul pe scaunul de birou poate ajuta la reducerea stresului și anxietății prin reducerea tensiunii musculare și inducerea unei stări de relaxare.
- Îmbunătățirea productivității și a stării generale de sănătate – prin reducerea tensiunii musculare și a stresului, masajul pe scaunul de birou poate ajuta la îmbunătățirea productivității și a stării generale de sănătate a angajaților.
Obiectivele cursului de masaj pe scaunul de birou:
- Învățarea tehnicilor de masaj pe scaunul de birou – cursul de masaj pe scaunul de birou îi învață pe practicanți cum să utilizeze tehnologia specială de masaj pe scaunul de birou pentru a efectua masajul.
- Dezvoltarea abilităților de masaj – cursul de masaj pe scaunul de birou ajută practicanții să își dezvolte abilitățile de masaj și să dobândească încredere în propriile capacități.
- Înțelegerea beneficiilor și contraindicațiilor masajului pe scaunul de birou – cursul de masaj pe scaunul de birou îi învață pe practicanți despre beneficiile și contraindicațiile acestui tip de masaj pentru a putea oferi servicii sigure și eficiente clienților.
- Creșterea afacerii – cursul de masaj pe scaunul de birou poate ajuta practicanții să își crească afacerea prin oferirea unui serviciu unic și inovativ clienților în locații precum birouri sau conferințe.
ACREDITARE / AUTORIZARE
ACTE NECESARE
- Dosar tip folie plastic
- Copie buletin
- Copie certificat naștere
- Copie ultima diploma de studii (minim liceu terminat sau diploma bacalaureat)
- Copie certificat căsătorie (unde este cazul)
- Adeverință medic familie: mențiune APT CURSURI FORMARE PROFESIONALĂ
- Minim 25% din valoarea cursului din care se scade suma cu care s-a confirmat înscrierea
DATE FISCALE
- SOCIETATE: SC REFLEXO VITAL SRL
- CUI: 16446507
- Cont Bancar: RO62INGB0000999902910668
- Banca: ING Bank NV
- Suma de plată: 100 LEI
- Linia 1: Numele cursantului
- Linia 2: Codul de confirmare (genererat de site-ul Reflexo-Vital – îl puteți găsi în emailul pe care l-ați primit dupa completarea formularului de inscriere)
CONDIȚII DE PLATĂ
- Pentru o confirmare cât mai rapidă, va rugăm să controlați atent datele pe care le completați când faceți transferul bancar
- Confirmarea înscrierii durează între 24-48 ore de la momentul transferului bancar
- Confirmarea inscrierii se face cu data in care plata a fost procesata de către banca ING
- Data confirmării (și dicounturile aferente confirmării) este data intrării banilor contul Reflexo Vital Bacău
- ATENȚIE: confirmările se vor procesa cu data la care banii au intrat în contul Reflexo Vital Bacău
- În cazul în care transferul bancar are loc în zilele de vineri, confirmarea plății va apare pe site în ziua de luni următoare
- În cazul în care nu primim o confirmare de plată cu codul client aferent, vom considera automat înscrierea pe lista cursanților neconfirmați.
- Imediat după confirmarea înscrierii de către Reflexo-Vital Bacău, veți fi înștiințat printr-un email asupra acestei confirmări.
DISPOZIȚII FINALE
- Locație: BACĂU / Sediul Reflexo-Vital Bacau, Str. Alexandru cel Bun, Nr. 8
- Competențe: masajul de relaxare – general, masajul de relaxare – regional, masajul de tonifiere, masajul facial, masajul gambelor, masajul bratelo
- Numar necesar studenti: studenti confirmati
- Pret confirmare: 100 LEI (se scad din valoarea cursului)