Perioada de înscrieri pentru acest curs a expirat! Cursul nu mai acceptă înscrieri!

Workshop, Bacău, Masajul pe scaunul de birou – W06

BACĂU, sâmbătă, 20 mai 2023, ora: 11:00

DATE PRELIMINARE

Masajul pe scaun este unul din tipurile cele mai rapide şi simple. Are toate beneficiile uzuale, şi în plus, flexibilitatea sa îi conferă nişte atribute unice.

Masajul la birou este un serviciu deja consacrat în străinătate și a început să devină practic și în România. Angajații români au ocazia să simtă pe pielea lor efectele unui masaj la birou. Este poate cea mai la indemâna metodă de masaj cu scop profilactic (de prevenție), igienic,  terapeutic și/sau recuperator pe care îl puteti oferi angajaților dumneavoastră.

Acest serviciu este destinat în special angajaților ce au cuprins în job description statul la birou ore întregi. Angajatorul își doreste de la angajatul lui performanță. Angajatul își dorește de la angajator susținere și motivare. Atunci când compania traversează perioade tulburi, motivarea angajaţilor devine the main topic.

Pentru angajator: costuri mici pentru un beneficiu acordat angajatului. Pentru angajat: prin eliberarea tensiunilor musculare(factor de stres) si prin redarea starii de bine creste performanța și productivitatea.

Pentru tehnica de masaj la birou nu se folosesc uleiuri sau creme de masaj, ci se face direct pe haine. Această metodă este una foarte confortabilă pentru cel ce beneficiază de acest tip de serviciu terapeutic.

CE ÎNVĂȚ?

Masajul la birou (chair massage)

Cursul de masaj pe scaunul de birou este o formă de terapie corporală care se concentrează pe zonele de tensiune și stres din zona gâtului, spatelui, brațelor și umerilor, utilizând o tehnologie specială de masaj pe scaunul de birou. Acest tip de masaj are o serie de beneficii și obiective.

Beneficiile cursului de masaj pe scaunul de birou:

1. Relaxarea mușchilor – masajul pe scaunul de birou se concentrează pe zonele de tensiune din zona gâtului, spatelui, brațelor și umerilor. Aceasta poate ajuta la relaxarea mușchilor și la ameliorarea durerii.
  2. Stimularea circulației sanguine – prin aplicarea presiunii pe corp cu ajutorul scaunului special de masaj, se poate îmbunătăți circulația sângelui și oxigenarea țesuturilor.
  3. Eliminarea toxinelor – masajul pe scaunul de birou poate ajuta la eliminarea toxinelor din corp prin stimularea sistemului limfatic.
  4. Reducerea stresului și a anxietății – masajul pe scaunul de birou poate ajuta la reducerea stresului și anxietății prin reducerea tensiunii musculare și inducerea unei stări de relaxare.
  5. Îmbunătățirea productivității și a stării generale de sănătate – prin reducerea tensiunii musculare și a stresului, masajul pe scaunul de birou poate ajuta la îmbunătățirea productivității și a stării generale de sănătate a angajaților.

Obiectivele cursului de masaj pe scaunul de birou:

1. Învățarea tehnicilor de masaj pe scaunul de birou – cursul de masaj pe scaunul de birou îi învață pe practicanți cum să utilizeze tehnologia specială de masaj pe scaunul de birou pentru a efectua masajul.
  2. Dezvoltarea abilităților de masaj – cursul de masaj pe scaunul de birou ajută practicanții să își dezvolte abilitățile de masaj și să dobândească încredere în propriile capacități.
  3. Înțelegerea beneficiilor și contraindicațiilor masajului pe scaunul de birou – cursul de masaj pe scaunul de birou îi învață pe practicanți despre beneficiile și contraindicațiile acestui tip de masaj pentru a putea oferi servicii sigure și eficiente clienților.
  4. Creșterea afacerii – cursul de masaj pe scaunul de birou poate ajuta practicanții să își crească afacerea prin oferirea unui serviciu unic și inovativ clienților în locații precum birouri sau conferințe.

ACREDITARE / AUTORIZARE

ACTE NECESARE

• Dosar tip folie plastic
  • Copie buletin
  • Copie certificat naștere
  • Copie ultima diploma de studii (minim liceu terminat sau diploma bacalaureat)
  • Copie certificat căsătorie (unde este cazul)
  • Adeverință medic familie: mențiune APT CURSURI FORMARE PROFESIONALĂ
  • Minim 25% din valoarea cursului din care se scade suma cu care s-a confirmat înscrierea

DATE FISCALE

• SOCIETATE: SC REFLEXO VITAL SRL
  • CUI: 16446507
  • Cont Bancar: RO62INGB0000999902910668
  • Banca: ING Bank NV
  • Suma de plată: 100 LEI
  • Linia 1: Numele cursantului
  • Linia 2: Codul de confirmare (genererat de site-ul Reflexo-Vital – îl puteți găsi în emailul pe care l-ați primit dupa completarea formularului de inscriere)

CONDIȚII DE PLATĂ

• Pentru o confirmare cât mai rapidă, va rugăm să controlați atent datele pe care le completați când faceți transferul bancar
  • Confirmarea înscrierii durează între 24-48 ore de la momentul transferului bancar
  • Confirmarea inscrierii se face cu data in care plata a fost procesata de către banca ING
  • Data confirmării (și dicounturile aferente confirmării) este data intrării banilor contul Reflexo Vital Bacău
  • ATENȚIE: confirmările se vor procesa cu data la care banii au intrat în contul Reflexo Vital Bacău
  • În cazul în care transferul bancar are loc în zilele de vineri, confirmarea plății va apare pe site în ziua de luni următoare
  • În cazul în care nu primim o confirmare de plată cu codul client aferent, vom considera automat înscrierea pe lista cursanților neconfirmați.
  • Imediat după confirmarea înscrierii de către Reflexo-Vital Bacău, veți fi înștiințat printr-un email asupra acestei confirmări.

DISPOZIȚII FINALE

• Locație: BACĂU / Sediul Reflexo-Vital Bacau, Str. Alexandru cel Bun, Nr. 8
  • Competențe: masajul de relaxare – general, masajul de relaxare – regional, masajul de tonifiere, masajul facial, masajul gambelor, masajul bratelo
  • Numar necesar studenti: studenti confirmati